Filmy zaginięcie, policja

Przeszukaj katalog

Zestawienie najlepszych i najpopularniejszych filmów w których występuje zaginięcie, policja. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Tajne stowarzyszenie, organizacja przestępcza o nazwie "Wampiry" terroryzuje Paryż. Mnożą się porwania, rozboje i zabójstwa. Metody działania policji są przestarzałe. Dziennikarz Philippe Guerande (Édouard Mathé) pracuje w gazecie światowej i właśnie jego przełożeni wysłali do zbadania zbrodni.
Kinowa wersja serialu telewizyjnego o przygodach dwóch chłopców, Dudusia i Poldka, podczas wakacyjnej podróży autostopem nad morze. Podróżują, bez wiedzy rodziców, przypadkowymi środkami transportu (np. w chłodni, w wozie meblowym wiozącym trumny) i nocują gdzie się da. Na swej drodze spotykają kobietę, Ulę, która prosi aby się nią zaopiekowali. Od tej pory podróżują już w trójkę...

Reminiscencja

5,8
5,0
Nick Bannister, samotny weteran mieszkający w Miami, oferuje klientom możliwość ponownego przeżycia każdego wspomnienia, jakiego zapragną. Jego życie zmienia się, gdy poznaje Mae.


Sharon jest pozornie miłą i grzeczną dziewczynką. I jej rodzicom też się tak wydaje. Lecz tylko do czasu. Od kilku miesięcy Sharon często lunatykuje, a przez sen wykrzykuje nazwę miasteczka, Silent Hill. Zdesperowana i coraz bardziej zaniepokojona o córkę matka, Rose, decyduję się zabrać córkę do owego Cichego Wzgórza. Na miejscu nasza bohaterka ma wypadek i traci przytomność. Kiedy się budzi, z przerażeniem odkrywa, że Sharon zniknęła, a na nią samą spada deszcz wulkanicznych popiołów. Rose postanawia odnaleźć dziecko. Wkracza do opuszczonego miasteczka...

Archiwista

6,3
4,3
Kryminalna opowieść o emerytowanym pracowniku policyjnego archiwum, Henryku Mikosie, który w zaciszu akt analizuje nierozwiązane sprawy kryminalne. Drugi sezon docenianego przez widzów serialu to nie tylko kolejne zagadki kryminalne, ale również walka policji z organizacją potężniejszą niż lokalna mafia. Czy demony przeszłości dopadną Henryka? Kim jest mityczny Mechanik? Jedno jest pewne: Henryk nie zaprzestanie walki o sprawiedliwość. mniej
Dziesięcioro obcych sobie ludzi znajduje się w samym środku nawałnicy. Są wśród nich kierowca Ed (John Cusacki), gwiazda telewizyjna, policjant i dziewczyna na telefon (Amanda Peet). Schronienie znajdują w odludnym motelu. Wkrótce zaczynają ginąć. Pozostali muszą rozwiązać zagadkę. Jeśli chcą przeżyć.
Emocjonująca produkcja o pracy policyjnej grupy operacyjnej do spraw osób zaginionych. Największym wrogiem bohaterów jest czas - w przypadku zaginięć liczy się pierwsze 48 godzin. Potem może być już za późno, żeby odnaleźć poszukiwanych w dobrym zdrowiu. Tajemnicze zaginięcia wyjaśnia Policyjne Centrum Poszukiwania Zaginionych. To grupa operacyjna złożona z najlepszych policjantów, psychologów i specjalistów kryminalistyki, którzy przeprowadzają dochodzenie pod presją czasu: analizują chwile tuż przed zaginięciem, relacje świadków i potencjalne konflikty. Wydział zaginięć zrobi wszystko, aby rodzina poznała prawdę o losie swoich bliskich, przywraca nadzieję oraz wykorzystuje wszelkie środki, żeby wyjaśnić zagadkę czyjegoś zniknięcia.

Super 8

6,5
Szóstka przyjaciół staje się świadkiem wypadku kolejowego. Wkrótce dochodzi do niewytłumaczalnych zjawisk.

Niepokój

7,1
Skazany na trzymiesięczny areszt domowy za napaść na nauczyciela Kale Brecht spędza całe dnie podglądając nudnych sąsiadów. Niewinna rozrywka kończy się jednak z chwilą, w której chłopak zaczyna podejrzewać, że jeden z nich może być seryjnym mordercą... Nie mogąc opuścić domu, Kale prosi o pomoc znajomych. Amatorskie śledztwo szybko przeradza się jednak w dramatyczną walkę o przetrwanie. Bez ucieczki i jakiejkolwiek kryjówki grupa przyjaciół staje oko w oko z brutalnym mordercą, który nie zna litości.
Niezwykle sprawny, błyskotliwy, pewny siebie. Potrafi znaleźć się w każdej sytuacji, rozwiąże najtrudniejszą kryminalną zagadkę. Nie oprze mu się żadna kobieta. Kto to taki? Porucznik Sławomir Borewicz, pierwszy milicjant PRL-u. Serial o jego przygodach kręcono ponad 10 lat. Za kanwę scenariusza posłużyła popularna seria opowiadań kryminalnych „Ewa wzywa 07” wydawanych przez wydawnictwo Iskry w latach 1968–1989. Łącznie ukazało się 146 tekstów. Intencją pomysłodawców (funkcjonariuszy MO) było przybliżenie w propagandowej formule kulis pracy milicjantów. Nic dziwnego więc, że serial „07 zgłoś się” był postrzegany jako odgórne zamówienie partii mające służyć poprawie wizerunku milicji w społeczeństwie. Twórcy serialu zaprzeczali, podkreślając jednocześnie, że tytułowy bohater nie należy do partii.
Słowa kluczowe

Proszę czekać…